Oslávenec Robert Kodym


Dnes už sme si spomínali na Kurta Cobaina, ktorý by sa dožil 48. narodenín. Rovnaký vek však dnes dovŕšil aj skvelý český hudobník.
Robert Kodym, člen legendárnych kapiel Lucie a Wanastowi Vjecy, má s Kurtom Cobainom spoločnú nielen hudobnú kariéru. Obaja sa narodili v rovnaký deň, 20. februára 1967 a aj Kodym, tak ako Cobain, je ľavák. Zaujímavé je aj to, že Kodym Cobaina dodnes obdivuje.
V jednom rozhovore povedal, že v tom čase, keď Kurt Cobain so svojím životom skoncoval, mal aj on problémy "s jedmi". Vraj ho od nich odviedol jeden konkrétny zážitok. V Plzni sa konal koncert, na ktorom mal spievať skladbu Černí andělé. "Cestou na koncert som si kúpil plyšovú opicu, počas spievania mi zase niečo prasklo v bedne, vytiahol som kudlu, zahodil mikrofón, rozpáral som ju a utiekol z pódia. Potom ešte nasledovala šialená noc a na druhý deň bol koniec. Prestal som so všetkým, prestal som aj fajčiť. Až za mesiac som si uvedomil, čo som vôbec s tou opicou urobil," povedal v spomínanom rozhovore Robert Kodym, ktorý si uvedomil, že sa nechce upiť a ufetovať a vyjasnil si veľa vecí.
Musel, pretože keby aj naďalej žil takým sebazničujúcim životom, už by tu asi nebol... Takže nie všetky podobnosti musia súhlasiť, našťastie...
Zdroj: nirvana.webz.cz