HIM končí!


Fínska kapela HIM sa rozhodla ukončiť svoju kariéru. Po 26 rokoch na scéne zástupca tzv. love metalu zahrá fanúšikom posledné koncerty.

Líder kapely HIM Vile Vallo sa v rámci tohto rozhodnutia v oficiálnom vyjadrení všetkým poďakoval. „Po štvrťstoročí splietania lásky s metalom úprimne cítime, že HIM nabral neprirodzený smer. Aby sme uvoľnili miesto novým a doposiaľ nepoznaným výhľadom, vôňam a zvukom, musíme vám dať zbohom. Dokončili sme vzorec, vyriešili hlavolam a otočili kľúč. Ďakujeme.“
Kapelu HIM v roku 1991 založili spevák Vile Vallo, gitarista Mikko alias Linde Lindström s basgitaristom Mikkom "Mige" Paananenom. Už v začiatkoch kapela vynikala úspešným kombinovaním metalu, gotiky a hard rocku s typicky hlbokým a zamatovým hlasom frontmana. Tento žáner sami Fíni nazvali love metalom a otitulovali ním aj svoj 4. album. Počas celej svojej kariéry si prostredníctvom 8 vydaných albumov získavali srdcia a mysle fanúšikov na celom svete. V roku 2015 z kapely odišiel bubeník Gas Lipstick, odohrala síce zopár koncertov s Jukkom "Kosmo" Krögerom, no vo vyjadreniach o novej nahrávke boli hudobníci skúpi na slovo. Na poslednom turné zavíta HIM do 14 krajín a zahrá 35 koncertov. Najbližšie k slovenským hraniciam sa zastaví v Prahe 2. decembra 2017 vo Fóre Karlín.
Zdroj: rocker.sk
Foto: FCB/HIM