Lukáš si doma vytvoril svoju krajinu


Doslova pod vianočný stromček si dal moderátor relácie Classic Rock Show Lukáš Adamec novučičké domáce štúdio. Rok 2017 bude preňho teda pretkaný hudbou.
Rok 2016 Lukáš Adamec považuje skôr za rok televízny. Napriek tomu však stihol vydať album s kapelou Horska Chata a rozšíril aj rady Rádia Anténa Rock. „Bola to pre mňa novinka, nikdy som v rádiu nemoderoval, no je to pre mňa hlavne škola, lebo relácia Classic Rock Show má pre mňa viacero významov. V prvom rade mám fakt reálne rád klasický rock, staršie veci majú pre mňa hodnotu sentimentálnu aj hudobnú a vážim si, že vďaka týmto klasickým rockovým kapelám u mňa vznikla tak hlboká láska k hudbe. V relácii sa o nich môžem rozprávať, zisťovať rôzne informácie, a najšťastnejší som, že ich môžem posúvať ďalej poslucháčom,“ hodnotí Lukáš svoje pôsobenie na frekvenciách Rádia Anténa Rock. Napriek tomu, že s hudbou žije neustále, verí, že v roku 2017 jej bude venovať ešte viac času. „Čaká ma pokračovanie turné s Horskou Chatou, na pláne je ďalších 10 koncertoch na Slovensku, pracujem na CD môjho sólového projektu, ku ktorému bude tiež šnúra, no a veľmi sa teším na turné s muzikálom Jesus Christ Superstar. Ak sa mi podarí spievať Judáša v Košiciach vo veľkej hale, tak sa mi splní jeden veľký sen,“ vyratúva Lukáš hudobné aktivity, ktoré má naplánované na tento rok.
Akustická pena pod stromčekom 
Pri mnohých hudobných aktivitách v roku 2017 využije aj svoj vianočný darček, doma si totiž zriadil doslova muzikantské kráľovstvo – domáce štúdio. „Penu som lepil na steny ešte na Štedrý deň, takže to bol fakt darček,“ priznáva so smiechom Lukáš, ktorému pomocnú odbornú ruku podali chalani z . „Veľká vďaka im patrí aj za to, že so mnou mali trpezlivosť, keďže s niečím takýmto som nikdy neprišiel do styku. Štúdio je veľmi pekné, no hlavne funkčné. Je fantastické, že zrazu sa z jednej izby v mojom dome stala miestnosť, kde viem oddychovať, tvoriť, makať – je to akoby moja krajina,“ rozplýva sa Lukáš, ktorý tak ušetrí čas a peniaze. Len či aj jeho decká ocenia toľko hudby v dome. „Pri hraní bude hluk, ale moje deti majú aj môj gén, myslím si, že im to vôbec nebude vadiť, práve naopak, bojím sa, že budú chcieť ten hluk, teda hudbu, robiť so mnou.“ Okrem detí je v domácom štúdiu vraj vítaný aj kolega SiFon, i keď... „Samozrejme, hudobníci si pomáhajú, SiFon pokojne môže prísť, ale bude musieť zaplatiť vstupné,“ smeje sa Lukáš a vážne dodáva: „Ale nie, pre ľudí z môjho okolia sú dvere otvorené, práve preto som sa rozhodol toto štúdio u mňa doma vybudovať.“.